Uwolnij się od tego co zabiera twoją energię

 

Odcinanie się od niechcianych osób, miejsc i przedmiotów, które wyciągają naszą energię

serce łańcuch t

Proponuję Ci łatwe ćwiczenia na przecięcie sznura energetycznego łączącego Cię z osobą, z którą nie chcesz mieć już nic wspólnego. Może to być osoba, z którą nie masz już kontaktu, ale wiele Cię z nią łączyło (partner/partnerka) i/lub rozstaliście się w nieprzyjemny sposób. Może to być osoba, która już nie żyje, ale czujesz, że nie zakończyliście pewnych spraw lub z jakiegoś powodu nadal cię męczą myśli o niej. Zastanów się z kim nie chcesz być w żaden sposób połączony. Pamiętaj, że w każdej relacji łączymy się energetycznie z drugą osobą, a szczególnie mocne więzi trzymają nas w związkach, gdzie również łączymy się ciałami, czyli na każdym poziomie. Może chcesz odciąć się od jakiegoś miejsca, gdzie zaznałeś cierpienia, bólu, agresji i tym podobnych emocji. Najczęściej są to miejsca wypadków, walki czasem nawet kłótni, czy czyjejś śmierci. Może to Twój dom z  dzieciństwa, który nadal odbiera Ci energię?

Przykładowym przedmiotem, od którego chcesz się odciąć energetycznie może być pożyczona książka, prezent, czy rzecz, która źle ci się kojarzy i wywołuje jakieś negatywne emocje.

Dlaczego odcinanie jest ważne?

Myślę, że już intuicyjnie czujesz, że przyniesie Ci to dużą ulgę, uwolnienie, odzyskanie energii i pogody ducha i pozwoli ci ruszyć do przodu lub zainicjować zmiany w życiu. Często efektem odcinania się od kogoś kto jeszcze nas „nachodzi” jest odejście tej osoby. Ta osoba poczuje, że już nie dajesz jej energii i nie mogąc się karmić Tobą, odchodzi, bo nie ma punktu zaczepienia. Im bardziej pozwalamy odejść temu, co dla nas niekorzystne, co nas nie wspiera, tym łatwiej ruszymy do przodu, otwieramy nasze umysły i serca i więcej wspaniałych możliwości może się pojawić. Po prostu odblokowujemy i odzyskujemy naszą energię! Przedstawiam Ci teraz dwie proste metody. Jedna z hawajskiego ho’oponopono, a druga której nauczyłam się na warsztatach „Inteligencja Serca” z Dagmarą Gmitrzak. Ta druga metoda jest lepsza do zakańczania relacji z przeszłości, natomiast ho’oponopono możesz stosować do wszystkiego czego już nie chcesz w swoim życiu i jest szybka i łatwa. Pamiętaj, że najważniejsza jest twoja intencja!

I. Odcinanie z Ho’oponopono

 1. Przywołaj w myślach niechcianą osobę, miejsce lub rzecz i odetnij (mieczem, nożem, światłem, ręką, intencją – niech wyobraźnia ci podpowiada) niechciane energetyczne sznury pomiędzy Tobą a tą osobą, miejscem czy rzeczą. Możesz odczuwać te sznury w swoim ciele, może być jeden lub kilka. Poczujesz. Możesz tutaj poprosić swojego anioła opiekuna, Archanioła Michala lub po prostu Boga o odcięcie.Odcinanie2ppp
 2. Przeobraź lub otocz to, z czym się rozłączasz w białe czyste światło.
 3. Tak przeobrażoną energię wprowadź do ponownego obiegu w przestrzeń eteryczną wszechświata wokół nas. Zauważ, że to już nie jest ta osoba ani rzecz, tylko piękne czyste światło.
 4. Wypełnij puste miejsce powstałe przy odcinaniu sznura uczuciem radości lub upragnionym prze ciebie pozytywnym rezultatem. To jest bardzo ważny etap całego procesu. Pamiętaj w przyrodzie nie może zostać pustka, wypełnij ją więc czymś pięknym, pozytywnym, niech Cię to doładuje energią.

Brawo! Jesteś teraz na ścieżce do szczęścia i wolności. Czy czujesz ulgę? Lekkość? Pamiętaj, że odcinanie to pozwalanie odejść, przebaczenie i przeobrażenie w pozytywne rezultaty!

II. Uwalnianie od przeszłych relacji

Na to drugie ćwiczenie przeznacz więcej czasu i najlepiej, gdyby był przy Tobie ktoś Ci bliski. Tylko pamiętaj, że ta osoba nie może Cię tulić, gdy zaczniesz płakać, ponieważ to Ty sam/a musisz przez to przejść. To jest Twój proces. To ćwiczenie najlepiej sprawdza się w przypadku dawnych relacji z przeszłości, które są już zakończone, ale my nadal czujemy, że mają wpływ na nasze życie. Rób to ćwiczenie z pamięci, żebyś nie zaglądał/a cały czas do tekstu, dlatego zanim zaczniesz przeczytać kilka razy albo poproś drugą osobę o wolne i spokojne czytanie.

 1. Znajdź swoje spokojne miejsce, SONY DSCmożesz mieć oczy zamknięte.
 2. Połącz się ze swoim wyższym ja (swoją duszą,Bogiem), aby Cię chroniło i prowadziło w procesie tej transformacji.
 3. Zaproś wyższe ja tej drugiej osoby, zaproś ją energetycznie, możesz sobie wyobrazić tą osobą jak stoi lub siedzi naprzeciwko Ciebie (możliwe, że zobaczysz połączenie między wami). Zapytaj tą osobę, czy zgodzi się odłączenie energetyczne. Powiedz, że chcesz uzdrowić tą relację i poproś o zgodę.
 4. Następnie poproś swoje wyższe ja, aby pokazało w twoim ciele miejsca blokad, połączeń z tą osobą. Co czujesz w tym miejscu, czy jest to stres, napięcie, smutek. Jakie masz uczucia?
 5. Teraz oddaj energię, która nie jest twoja tej drugiej osobie. Twoja intencja może brzmieć tak: Energio wróć do tej osoby, uwalniam tę energię, która nie jest moja i oddaję tobie.
 6. Gdy już poczujesz, że uwolniłeś energię, to otwórz się na otrzymanie swojej energii od drugiej osoby – po prostu odzyskaj swoją siłę. Cała energia wraca do twojego biopola. Twoja siła wraca do ciebie. Obserwuj jak się czujesz, zobacz jaki ma kolor ta energia. Wdychaj i wchłaniaj ją, przyjmuj z powrotem swoją moc. Pozwól sobie chwilę poczuć to, poczuj również przebaczenie.
 7. Twoja energia wróciła do Ciebie, dlatego odetnij już to połączenie. Może pomóc Ci w tym Twój anioł lub opiekun. Gdy poczujesz, że zostało odcięte ofiaruj to ziemi, może zasugerować to samo drugiej osobie. Weź głęboki wdech i poczuj ulgę.
 8. Teraz jest już wszystko zakończone. Zapytaj siebie jakiego koloru energii potrzebujesz do uzdrowienia siebie i wypełnienia tego miejsca, w którym było połączenie? Zbalansuj swoją energię. Poczuj się w sobie w pełni.
 9. Możesz na koniec coś powiedzieć do tej drugiej osoby np. Dziękuję Ci i wybaczam Ci, to był czas na uzdrowienie dla nas. Jesteśmy wolni i niezależni. I wyobraź sobie białe światło wokół tej osoby i pożegnaj się.
 10. Na koniec wróć do siebie, ugruntuj się, poczuj swoje ciało, ziemię, weź kilka głębokich oddechów i odpocznij.

 

Kochani zauważyłam u siebie i u wielu innych osób, że po tych procesach odcięcie nie zawsze następuję natychmiastowo. Czasami jest to dopiero początek i dopełnia się przez jakiś czas. Czasem dobrze jest też powtórzyć cały proces.

Mam dla Was jeszcze jedną propozycję bardzo mocnego odcinania, a może nawet mogłabym to nazwać odzyskania siebie i swojej energii. Jest to bardzo pomocne szczególnie wtedy, kiedy czujemy, że dana osoba ma nad nami władzę albo mamy bardzo silne emocje w stosunku do tej osoby. Może to być złość, nienawiść, ból, pożądanie, żal … .

Możesz w to wierzyć lub nie, ale to działa! Pamiętaj Twoja intencja w tym wszystkim jest najważniejsza.

2 Komentarzy

 1. 5 marca 2015    

  Niczego sobie 🙂

 2. Aga's Gravatar Aga
  23 września 2019    

  Fajny artykuł. Aby zgłębić temat polecam jeszcze książkę „Odcinanie więzów energetycznych”. Oprócz przykładów i teorii jest sporo zaleceń i ćwiczeń. Polecam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *